działania MOPS

Działania MOPS Sulejów – liczba osób w kwarantannie

Pracownicy MOPS w Sulejowie mają obecnie wiele zadań w związku z epidemią. Wszelkie planowane działania odbywają się ze szczególną ostrożnością. Klienci przez cały czas trwania epidemii  mają zapewnioną wszelką niezbędną pomoc. Osoby najczęściej zgłaszają się o pomoc materialną oraz rzeczową, czasem o zwykłe duchowe wsparcie udzielane  poprzez rozmowę telefoniczną z pracownikiem.

 Gmina Sulejów zapewnia dla osób starszych dowóz ciepłego posiłku jeden raz dziennie. Posiłki te otrzymują również dzieci, które do tej pory korzystały ze wsparcia w stołówkach szkolnych. Na co dzień pracownicy MOPS pomagają naszym mieszkańcom dostarczając im paczki żywnościowe, zakupy, dowożąc lekarstwa. Wszystkie działania odbywają się oczywiście w sposób bezkontaktowy z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Wszystkie zasiłki i świadczenia wypłacane są na bieżąco. Jeżeli wywiad wymaga aktualizacji to przeprowadzamy go telefonicznie i przedłużamy jego ważność, tym samym wypłatę tegoż świadczenia, bez osobistego kontaktu z beneficjentem, zapewnia Agnieszka Sykus- Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Do tej pory w czasie epidemii zagrożenia Covid-19 nie było przypadku by ktoś pozostawiony był bez pomocy.

W naszej gminie od momentu wybuchu epidemii  odnotowaliśmy kilka przypadków zarażenia koronawirusem. W każdym z nich osoby po odbyciu kwarantanny uzyskały wyniki ujemne i powróciły do zdrowia. Każdego dnia osoby przebywające w kwarantannie kontrolowane są przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Sulejowie. Policjanci są w stałym kontakcie telefonicznym z tymi osobami. Podczas rozmów osoby zgłaszają swoje potrzeby, które następnie przekazywane są do realizacji przez MOPS. Nadmienić należy, iż MOPS współpracuje również z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Piotrkowie Tryb. Na podstawie przekazywanych danych w połowie kwietnia w gminie  odnotowano najwyższą liczbę osób podejrzewanych o zarażenie, będących w kwarantannie domowej, było to ponad 120 osób. Obecnie liczba ta z każdym dniem spada . Na dzień dzisiejszy  t.j. 04.05.2020 wynosi ona 26 osób. Wszystko wskazuję na to, że sytuacja w gminie przestawia się optymistycznie. Mamy nadzieję, że liczby te dalej będą spadać i nasza gmina, nasz kraj i my mieszkańcy szybko uporamy się z tym zagrożeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *