KOMUNIKAT

Szanowni Państwo

               W związku z rozwojem zakażeń koronawirusem  zwracamy się do wszystkich klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulejowie z apelem, aby w miarę możliwości ograniczyli Państwo bezpośrednie wizyty w  Ośrodku.

Zachęcamy Państwa do załatwiania swoich spraw za pośrednictwem dostępnych usług elektronicznych np. za pośrednictwem Profilu zaufanego, e Bankowości, PUE ZUS, Empatia lub telefonicznie pod numerami:

                                                                              (44) 61 62 033

                                                                              (44) 61 62 244

                                                                          517 013 662   świadczenia rodzinne

                                                                              515 105 987   pomoc społeczna

Wypłaty świadczeń i zasiłków będą realizowane na podane przez Państwa konta bankowe.

Za powyższe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

 Zachęcamy do bieżącego śledzenia stron internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, na których publikowane są aktualne komunikaty wraz z zaleceniami oraz stosowanie się do tych wytycznych.

Pamiętaj!

Koronawirus jest wrażliwy na detergenty i alkohole, dlatego dokładne myjcie rąk mydłem i ich odkażenie preparatami na bazie alkoholu jest skutecznym sposobem ograniczenia ryzyka przeniesienia się wirusa z osoby na osobę.

GIS apeluje o otoczenie szczególną opieką osób starszych i innych osób o obniżonej odporności. W szczególności chodzi o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych, a także po prostu rozmowę.

W wyniku ustaleń po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 8 marca 2020 roku Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych. Organizacja imprez masowych każdorazowo podlega analizie pod kątem oceny ryzyka celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestnikom, decyzje o tym każdorazowo podejmuje właściwy wojewoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *