MOPS i Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Sulejów pomagają w czasie epidemii

Od dnia 24 marca 2020 r. w Gminie Sulejów rozpoczęła się dystrybucja żywności dla osób najbardziej potrzebujących.

MOPS zabezpiecza produkty żywnościowe w formie paczek, które trafiają do osób najbardziej potrzebujących tj. zwłaszcza dla osób starszych,  niepełnosprawnych,  samotnych oraz osób, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych. Osoby te otrzymują pomoc żywnościową w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

W związku ze stanem epidemii, wydawanie żywności musi odbywać się z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa. Z uwagi na  konieczność dostarczania paczek bezpośrednio do mieszkańców  Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski poprosił o pomoc Ochotnicze Straże Pożarne, na które zawsze można liczyć. Pierwsza do akcji przystąpiła Straż Pożarna z Witowa.

Strażacy, po przeszkoleniu ,,Covid-19” wyposażeni w maseczki, okulary ochronne, rękawice ruszyli na pomoc mieszkańcom, rozwożąc paczki żywnościowe do osób niepełnosprawnych, starszych, samotnych z terenu naszej  gminy. Paczki dostarczane są w sposób bezkontaktowy, z zachowaniem bezpiecznych odległości.  Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności będą obsługiwane osoby, które nie są sobie same w stanie pomóc wykorzystując wszelkie zasoby, możliwości, w tym pomoc rodziny i najbliższych. Pozostałe osoby, zakwalifikowane w programie, będą informowane telefonicznie przez pracowników socjalnych o terminach odbioru żywności. Osoby niezgłoszone a chcące skorzystać z pomocy muszą zgłaszać się telefonicznie do MOPS-u tel. 44 616 20 33, lub 44 616 22 44 wew. 21 lub 25.

Natomiast rodzice dzieci, które korzystały z posiłku w szkołach w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu ” z uwagi na zamknięcie tychże placówek, otrzymają pomoc  w postaci zasiłków celowych na zakup posiłku, żywności w formie przelewu bankowego.

Również w dniu dzisiejszym Burmistrz Sulejowa przekazał do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulejowie kolejne porcje środków ochronnych m.in.  maseczki oraz płyny dezynfekujące.

Informujemy również, że wszystkie świadczenia wypłacane przez MOPS Sulejów są realizowane na bieżąco bez opóźnień.

Pamiętajmy że w tym trudnym czasie epidemii pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  mimo, iż mają wiele pracy, reagują na każde Państwa zgłoszenie.  

Dlatego jeżeli potrzebujesz pomocy dzwoń

Telefony kontaktowe:  44 61-62-033, 44 61 62 244, 517 013 662   

MOPS Sulejów uruchomił również telefon kryzysowy (telefon całodobowy  515 105 987)

Burmistrz Sulejowa dziękuje wszystkim pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej i Ochotniczym Strażom Pożarnym za ich pracę i gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *