MOPS SULEJÓW-koordynator pomocy

W związku ze stanem epidemii Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulejowie pracuje, ale jest zamknięty dla interesantów. Na co dzień koordynuje pomoc osobom starszym i potrzebującym, w tym szczególnie osobom objętym kwarantanną na terenie miasta.
 

Zgodnie z instrukcją wojewody łódzkiego dotyczącą pomocy żywnościowej dla osób potrzebujących objętych kwarantanną, od 24 marca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z Gminy Sulejów zabezpiecza żywność dla potrzebujących na terenie miasta i gminy. 

 MOPS zabezpiecza produkty żywnościowe w formie paczek, które trafiają do osób najbardziej potrzebujących tj. zwłaszcza dla osób starszych,  niepełnosprawnych,  samotnych oraz osób, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne zaspokojenie podstawowych potrzeb. Osoby te otrzymują pomoc żywnościową w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.
 

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej mają teraz wiele pracy, ale reagują na każdą interwencję. Załatwianie pilnych spraw odbywa się wyłącznie po uprzednim kontakcie telefonicznym z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulejowie. Wszelkie pisma, podania oraz dokumenty będące uzupełnieniem złożonych wniosków, można składać elektronicznie lub za pośrednictwem poczty. Świadczenia wypłacane przez MOPS są realizowane  na bieżąco bez opóźnień.

Potrzebujesz pomocy dzwoń

Telefony kontaktowe:  44 61-62-033, 44 61 62 244, 517 013 662   

Wszystkie sprawy załatwiane są telefonicznie lub za pośrednictwem

 dostępnych usług elektronicznych, E- PUAP,e, e- Bankowość, ZUS PUE, Empatia.

MOPS Sulejów uruchomił również telefon kryzysowy(telefon całodobowy  515 105 987)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *