Gmina Sulejów otrzymała dofinansowanie na kolejne programy społeczne
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej opublikowało listy rankingowe programów „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” oraz „Opieka wytchnieniowa”. W gronie samorządów, które otrzymały dofinansowanie z dwóch programów, znalazła się m. in. Gmina Sulejów.
Sulejów po raz kolejny z pozytywnym skutkiem aplikował o środki finansowe z programów „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” oraz po raz pierwszy z programu „Opieka wytchnieniowa”. To bardzo potrzebne działania społeczne na terenie naszej gminy.
Jednak warto przypomnieć, iż Gmina Sulejów poprzez swoją jednostkę Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulejowie na bieżąco wspiera osoby niepełnosprawne oraz ich rodziny poprzez prace socjalną, jak również realizację usług opiekuńczych dla osób niepełnosprawnych oraz specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania z zakresu rehabilitacji, logopedii i psychologii. Ponadto szereg działań MOPS ukierunkowanych jest na pomoc rodzinom oraz osobom starszym poprzez realizację programów: „Asystent rodziny” i „Wspieraj Seniora”.
– Jestem przekonany, iż realizacja przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej obu programów na terenie naszego miasta pomoże mieszkańcom w wielu przeciwnościach. Do naszego miasta, w ramach projektów, trafi ponad 80 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na realną pomoc naszym mieszkańcom.  Na podstawie wniosków z ubiegłego roku i realizacji tegorocznej edycji programów, będziemy wnioskowali również o kolejne środki w następnych latach – powiedział Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *