Uroczyste podpisanie umowy w ramach konkursu „Samorząd Przyjazny Rodzinie 2021”

W dniu dzisiejszym 09.07.2021 na zaproszenie Pana Grzegorza Schreibera -Marszałka Województwa Łódzkiego do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi przybyli przedstawiciele Gminy Sulejów Pan Wojciech Ostrowski- Burmistrz Sulejowa oraz Pan Michał Kieszkowski -Skarbnik Gminy Sulejów. Po uroczystym wręczeniu symbolicznego czeku nastąpiło podpisanie umowy na udzielenie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań w zakresie wspierania rodziny, w ramach konkursu „SAMORZĄD PRZYJAZNY RODZINIE 2021”

Przypomnijmy Gmina Sulejów znalazła się wśród trzech gmin w województwie łódzkim, które otrzymały dofinansowanie w tym konkursie. Wysokość dotacji wyniosła 74 705,00 zł Dzięki otrzymanym środkom dzieci i ich rodzice z terenu naszej gminy otrzymają wsparcie poprzez realizację programu „Czas dla rodziny”, który będzie realizowany w okresie od  19 lipca 2021 do 31.12.2021 r.

Udział w projekcie przeznaczony jest dla dzieci z rodzin najbiedniejszych z terenu Gminy Sulejów.

W ramach realizowanego projektu odbędą się m.in. kolonie dla 20 dzieci, wyjazdy integracyjne, dodatkowe zajęcia zwiększające wiedzę m.in. na temat lokalnego środowiska, zajęcia z matematyki, języka angielskiego i zajęcia plastyczne. Opiekunowie dzieci będą objęci warsztatami rodzicielskimi w celu wzmocnienia kompetencji rodzicielskich, które będą prowadzone przez psychologa.

Miejski ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi w sposób ciągły nabór dzieci do projektu. Szczegóły naboru na stronie mops@sulejow.pl oraz na facebooku. Informacji udzielają i zgłoszenia przyjmują pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulejowie ul. Targowa 20 tel 515 105 987 lub 44 616 20 33 wew 21 lub 25. Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *